Menu
Nelan - Okna pro život
Logotyp nelan

Nelan / Podporujeme

Denní centrum Žirafa

Denní centrum Žirafa

Denní centrum Žirafa, z.s. nabízí komplexní odbornou podporu klientům se speciálními potřebami, tzn. klientům s kombinovaným postižením nebo s poruchou autistického spektra. Na vánočním večírku jsme vybrali na podporu tohoto centra 6.000,- Kč.


Rudolecký kotlík

Rudolecký kotlík

Každoročně podporujeme výbornou akci "Rudolecký kotlík". Přijďte také letos 17. 6. 2017 ve 13.00 hod. na 7. ročník hudebního festivalu RUDOLECKÝ KOTLÍK. 


Maturitní ples Gymnázia Sokolov

Maturitní ples Gymnázia Sokolov

Přispěli jsme na maturitní ples studentů sokolovského Gymnázia.


Chebské dvorky

Chebské dvorky

14. - 17. června 2017 se můžete těšit na již tradiční Chebské dvorky.  Odkazy: www.galerie4.cz, www.chebske-dvorky.cz.

Chebské dvorky

Mezinárodní závody spřežení

Mezinárodní závody spřežení

Závody spřežení jsou v Nebanicích již tradicí. Letošní již 24. ročník proběhne v termínu od 28. do 31. července a stejně jako každý rok půjde i tentokrát o velkolepou událost mezinárodního rozměru. Na prestiži letošním závodům navíc přidává skutečnost, že je v Nebanicích na červenec 2016 vypsána soutěž nejvyšší možné kategorie, tzv. CAIO 4*. Ve světovém vozatajském sportu se závodů této úrovně jezdí ročně nanejvýš pět a v Česku doposud žádné.


Poutní maraton

Poutní maraton

Co: 5. ročník Poutního ultramaratonu 
6 trailmaratonů za 6 dní

Kdy: 13. – 18. června 2016

Kde: Berounka - Střela - Slavkovský les (Plzeň - Cheb)

Kolik: Celkem 253 km

Benefice: pro Hospic Sv. Jiří v Chebu

 


Mezinárodní festival kresleného humoru

Mezinárodní festival kresleného humoru

Smích je kořením života. Proto jsme se rozhodli podpořit mezinárodní festival kresleného humoru. Festival se uskuteční 11. - 16. července 2016 ve Františkových Lázních.


Dětský den v Nebanicích

Dětský den v Nebanicích

Dětský den Nebanice pořádaný oficiálně již od roku 2006.  Zábava pro děti i dospělé, kulturní a adrenalinové zážitky. Interaktivní workshopy, zajímavosti. Jsme pravidelnými sponzory i této akce.

 


Škola hrou

Škola hrou

19. dubna 2016 jsme umožnili prvňáčkům z 5. ZŠ v Chebu navštívit soukromou farmu. Děti čekala rozcvička, spousta zvířátek, úkolů, nějaké tvoření a samozřejmě opékání na ohni. Děkujeme Lence Fleischmannové a paní učitelce Tlamsové za bezvadnou atmosféru. Děti v prvouce právě probírají zvířátka. A tady si je mohly i pohladit a nakrmit.

 

Děti na farmě

Shinkyokushinkai karate Františkovy Lázně

Shinkyokushinkai karate Františkovy Lázně

Klub v současné době trénuje v dojo v základní škole ve Františkových Lázních pod vedením trenéra 3.třídy Františka Čadka 1 kyu.
Oddíl byl založen 10.03. 2003 a původně cvičil tělocvičně školy "U jezírka" ve Františkových Lázních. Brzo se přesunul do tělocvičny Hard Core Gym a od poloviny roku 2011 cvičí v základní škole.


Rodiny

Rodiny

Za svůj přístup k zaměstnanců i zákazníkům jsme byli několikrát oceněni. Rodinu chápeme jako velmi důležitou. Ve spolupráci s ilustrátorem Mirkem Vostrým jsme připravili několik úkolů, které mohou plnit rodiče s dětmi. Úkoly jsou v tištěné verzi k dispozici na naši pobočkách nebo si je vyzkoušejte zde.

Rozdíly NELAN

72 hodin

72 hodin

Podpořili jsme Základní školu ve Františkových lázních v celorepublikovém projektu 72 hodin. Jedná se o tři dny plné dobrovolnických aktivit, kdy dobrovolníci pomohou druhý, přírodě či jejich okolí. Škola se věnovala úklidu v přírodě.


Mateřská škola Šabina

Mateřská škola Šabina

Mateřská škola v Šabině je úžasná. Dětem se věnují a pořádají pro ně zajímavé akce. Jednou z nich byla i školka v přírodě, na kterou jsme dětem zajistili autobus.

MŠ Šabina

Veterán rallye

Veterán rallye

Klub byl založen jako sdružení majitelů a příznivců  historických silničních vozidel pod názvem HISTORIA MOTOR CLUB a každoročně pořádá spoustu báječných akcí. www.historiamotorclub.eu


Cheb model show

Cheb model show

Na letošní ročník jsou pozvání elitní hosté: Roman Vochenkov z Norska, Ján Moravčík ze Slevenska a Michal Dostál. Na programu je modelářská soutěž pro děti, mládež i dospělé, klubové výstavy, lepení pro děti, soutěž ve skládání stříkací pistole na čas, workshopy a praktický workshop pro malíře figurek.

Cheb model show 2016

Muzeum Cheb

Muzeum Cheb

Chebské muzeum pořádá spoustu úžasných akcí, které jistě rádi navštěvujete. Jsme rádi, že tyto činnosti můžeme pravidelně finančně podpořit.


Sportovní klub vozíčkářů

Sportovní klub vozíčkářů

Naše společnost již několik let přispívá na činnost Sportovního klubu vozíčkářů.


Oáza Sokolov

Oáza Sokolov

Oáza je tréninkové pracoviště - jídelna, kde jsou zaměstnáni lidé s mentálním znevýhodněním. Sortiment jídelny je odlišný od ostatních, protože se zaměřují na zdravou stravu. Jistě si zde pochutnáte i Vy.


Hospic Sv. Jiří, o.p.s.

Hospic Sv. Jiří, o.p.s.

Vize Hospice Sv. Jiří

Naší vizí, na jejíž uskutečnění chceme dlouhodobě spolupracovat se všemi lidmi dobré vůle, je lidská společnost, která vnímá umírání jako přirozenou a smysluplnou součást života a pro kterou je samozřejmostí, že lidé umírají doma, obklopeni svými nejbližšími, aby si nakonec mohli říci: 
„Nepřišli jsme na tento svět umřít, ale žít do posledního okamžiku." www.hospiccheb.cz

 Jsme rádi, že činnost Hospice Sv. Jiří jsme mimo jiné mohli podpořit také příspěvkem na pořízení vozu.


Pohádková zahrádka

Pohádková zahrádka

Pohádková zahrádka je třídenní dětský festival, který je určen pro děti základních škol a mateřských škol s konkrétními aktivitami zaměřenými na integraci dětí z dětských domovů a domovů pro postižené děti, zapojením do připravených her a soutěží.


Česko - německá fotbalová škola

Česko - německá fotbalová škola

Neoficiálním fotbalovým mistrem Evropy přípravek se senzačně stala Česko - německá fotbalová škola, kterou naše společnost sponzoruje již několik let. Tento fantastický úspěch příhraničního projektu sledovalo od 3. do 4. května více jak 2000 diváků. Bohatý program MINI ME 2008 začal v pátek 2. května trenérským seminářem ve Františkových Lázních. Do velkého společenského sálu INGO Casina se sjelo více jak 50 trenérů z České republiky, Německa a Slovenska. Zájemcům přednášeli trenéři ze skotského Glasgow Rangers, Lokomotiv Moskva a Austrie Vídeň. Nechyběla série praktických ukázek na fotbalovém hřišti a dataprojekce.


Koukají na nás správně

Koukají na nás správně

Stali jsme se partnery projektu "Koukají na nás správně". Tento projekt je svým rozsahem zcela ojedinělý v rámci celé České republiky. Preventivní vyšetření zraku je určeno pro všech 136 mateřských škol celého Karlovarského kraje, což představuje vyšetření téměř 7000 dětí předškolního věku.Cílem preventivního vyšetření je odhalit některé ze zrakových vad u dětí a předcházet tak nezvratnému poškození zraku v dospělosti:

  • vzniku amblyopie
  • tupozrakosti
  • vyššího stupně astigmatismu
  • patologického zakřivení rohovky
  • nebo vzniku myopie
  • krátkozrakosti

To, že dítě špatně vidí, mnohdy nezjistí ani rodiče, vzhledem k tomu, že dítě samo na problém neupozorní. Okolí dítěte následky špatného vidění, jako například narážení do překážek apod., přičítá např. jeho špatné motorice a koordinaci. Oční vada je pak často odhalena až ve škole, kdy má dítě problémy se čtením a psaním.

Více na www.screening.primavizus.cz


Sbor dobrovolných hasičů

Sbor dobrovolných hasičů

Další z organizací, kterou podporujeme je Sbor dobrovolných hasičů ve Skalné. Více informací o jejich činnosti si můžete přečíst na http://sdhskalna.webnode.cz/.


Stejná šance

Stejná šance

Ocenění firmy Nelan spol. s r.o. v oblasti zaměstnávání osob se znevýhodněním v Karlovarském kraji.